Продовжуємо підживлювати зелені насадження Радіфармом по вул. Тампере та микитенка, транспортній розв’язці на вул. Березняківській, на проспекті Тичини та Соборності. Нагадуємо, що він стимулює розвиток кореневої системи та слугує як антистрес для зелених насаджень.
#КиєвуЗеленимБути

А ви чекаєте коли вже парки, сквери та бульвари Дніпровського району уберуться квітучими ріками? Ми готуємо квітники до висадки квітів та вже зовсім скоро наші балансові території засяють квітучим різнобарв’ям. Ми знаємо, що Київ – місто квітів.
#КиєвуквітучимБути

Підживлюємо зелені насадження на бульварі Миколайчука радіфармом, який стимулює розвиток кореневої системи та слугує як антистрес для зелених насаджень. Ми піклуємось про зелене майбутнє нашого міста.


Доброго ранку та продуктивного робочого дня! У парках нашого району справжня весна.


З кожним роком зростає інтерес фахівців до формового різноманіття декоративних рослин. Кожна з цих рослин має свої специфічні особливості у формуванні та обрізанні крони. Тому вчора за участі власника розсадника декоративних рослин “Єва” Р.Золотаревського, очільника КП УЗН Дніпровського району Є.Ковшуна, ландшафтних дизайнерів підприємства та начальників дільниць відбувся виїзний майстер-клас по формуванню декоративних рослин. Розсадник знаходиться у с. Віта-Поштова, в Київській області.

  Формування крони — це комплекс прийомів, за допомогою яких створюють певний об’єм, форму та конструкцію крони. До основних прийомів формування зовнішнього вигляду рослини відносять обрізку, прищіпку, пасинкування і підв`язування до опори або шпалері. У кожної процедури своє призначення, так як і для кожного виду рослин притаманний свій комплекс робіт з формування крони.

Для отримання штамбової форми у рослини видаляють всі бічні пагони, а коли втеча, призначений для виведення штамба, досягне бажаної висоти, його верхівку прищипують. Це посилить живлення бокових гілок та дасть можливість збільшити їх приріст та сформувати певну структуру крони дерева, викличе появу з пазух листя бічних пагонів, верхівки яких також прищипують, і так роблять 2-3 рази, поки крона НЕ розгалузиться досить добре. Не завжди прирізання верхівкової бруньки чи центрального пагона відразу призводить до розвитку бічних пагонів, іноді на це йде досить тривалий час.

Формування рослин дротом використовують не тільки для створення бонсай, але і для звичайних чагарників або мініатюрних деревець. Формування дротом можна проводити двома методами: обмотати дріт навколо гілки по спіралі чи зробити петлю і пригнути гілку в потрібному напрямку. Вибраний метод залежить від мети – якщо потрібно випрямити криву гілочку або відвести її в бік, то застосовуємо обмотку, якщо тільки опустити вниз, то досить притягнути. Якщо ви хочете застосувати обмотку дротом, то врахуйте, що гілки з тонкою ранимою корою потрібно попередньо обмотати м`якою ізолентою, щоб не травмувати рослину. Крім того, не потрібно накладати витки дуже щільно, адже гілки ростуть не тільки в довжину, але і в товщину. Якщо не залишити запас, дріт вросте в кору і залишить шрам.

Прищіпка, або пинцировка, полягає у видаленні верхівкової бруньки – вона віддаляється руками або обрізається ножицями або ножем. Це викликає розвиток бічних пагонів. Рослини прищипують після пересадки, коли вони укорінятимуться і почнуть зростання. Слід враховувати, що прищіпка і обрізка затягують початок цвітіння, тому після того, як рослини отримають бажану форму або кущистість, прищіпку припиняють. Прищіпка або невелика обрізка в серпні сильних гілок з квітковими бруньками, покращує якість квіток. Багато рослин обрізають після цвітіння (акацію, гортензію та ін.)

Пасинкування – прийом, що полягає у видаленні зайвих бічних пагонів (пасинків). Застосовується в основному для декоративно-квітучих рослин. Видаляються неквітучі або погано квітучі бічні пагони. Цей прийом сприяє більш рясному цвітінню і отриманню більших квіток.

Підв`язка рослин призначена для додання рослині стійкості і більш красивому вигляду. Потрібно заздалегідь продумати всю конструкцію. Даний вид формування рослини потребує особливої уваги та роботи.

Для того, щоб сформовані рослини не втрачали свою декоративність необхідно доглядати та формувати їх щорічно.

  Щиро вдячні Р. Золотаревському та його колективу за знання та досвід який отримали працівники КП УЗН Дніпровського району під час майстер-класу на території розсадника декоративних рослин “Єва”. Відтепер будемо застосовувати здобуте знання для створення та формування рослин, котрі будуть використані для озеленення Дніпровського району.


4 павлонії “оселились” у сквері по вул. Вершигори, 9.
#КиєвуЗеленимБути

Встановлення лав у парку вздовж вул. А.Малишко. Прогулянки та відпочинок стали комфортнішими.
#КиєвуКомфортнимБути

Після довгої зими природа радує нас своїми першими квітами, так званими ПЕРВОЦВІТАМИ, котрі наче безцінний дар природи, перша усмішка весни, прикраса лісів.
Але разом з квітами після зими прокидаються й збирачі квітів, які у великій кількості зривають їх та не усвідомлюють що цим вони призводять до непоправних втрат та зникнення першоцвітів – підсніжника, конвалії, проліска, афрана Гейфелів (крокусів), цибулі ведмежої (черемші) та багато інших, котрі занесені до Червоної книги України і будь-який збір їх або пошкодження суворо забороняється.
Якщо так і триватиме, відновити популяції дорогоцінних рослин буде неможливо. Адже зріла квітка, наприклад, підсніжника зацвітає з насіння лише на 4-7 рік. Зникнуть першоцвіти – втратимо ліки, які рятують людям життя, здоров’я. Підсніжник, наприклад, – цінна сировина для медикаментів, за допомогою яких лікують поліневрити, радикуліт, травматичні ураження нервової системи. Первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах.
Пам’ятаймо, якщо ви особисто не зірвали квітку, а купили, то ви як покупець стимулюєте до їх знищення.
Не знищуйте первоцвіти! Бережіть та любіть природу!!!

Відкриваємо пристовбурові лунки та відновлюємо газон.

1 2 3 43